Bukimlan İçerik Politikası

Bukimlan.com kullanıcıların kendilerini ifade etmeleri, başkaları hakkında içerik oluşturmaları için tasarlanmış ücretsiz bir hizmettir. Bukimlan.com olarak içeriğin sansürlenmesinin ifade özgürlüğünü temel alan bir hizmetin doğasına aykırı olduğunu düşünüyoruz ancak, bu değerleri muhafaza etmek için, bu hizmeti sunmamıza ve hizmetin teşvik ettiği ifade özgürlüğüne karşı tehdit teşkil eden kötüye kullanımları engellememiz gerektiğini de biliyoruz. Bu nedenle, Bukimlan.com’da barındırılabilecek içerik türleri konusunda bazı sınırlar söz konusudur. Tanımladığımız sınırlar hem yasal gerekliliklerle uyumludur, hem de hizmeti bir bütün olarak geliştirmeye yöneliktir.

Politikalarımızı ihlal ettiğini düşündüğünüz bir yorumla karşılaşırsanız lütfen, “Şikâyet Et” bağlantısını kullanarak gönderiyi bize bildirin.

İçerik Sınırları

İçerik politikalarımız, sizlere yani kullanıcılara olumlu bir deneyim yaşatma konusunda önemli rol oynar. Lütfen bu yönergeleri dikkate alın. Zaman zaman içerik politikalarımızı değiştirebiliriz. Bu nedenle buradan tekrar kontrol edin. Ayrıca aşağıdaki politikaları uygularken sanatsal, eğitsel, belgesel veya bilimsel hususlarda ya da içerikle ilgili işlem yapmama durumunda halka yarar sağlayabilecek koşullar çerçevesinde istisnai durumlar oluşturabiliriz.

Yetişkinlere Özel (18+) İçerik:

Google reklamları ve Bukimlan.com’da pornografi, yetişkinler veya erişkinler için hazırlanmış içerik barındıran sayfalara yerleştirilemez. Yetişkinlere özel içerik sayfalarına, Arama için Ad Sense (AİA) arama kutularının da yerleştirilmesine izin verilmediğini lütfen unutmayın.

Çocuk güvenliği:

Çocukları istismar eden içeriklere karşı sıfır tolerans politikasına sahibiz. Buna örnek olarak şunlar verilebilir: İçinde çocukların bulunduğu cinsel içeriğin açık tasviri: İçinde çocukların bulunduğu cinsel içeriğin açık tasvirini dağıtan veya yayınlayan herhangi bir kullanıcının hesaplarını feshederiz. Ayrıca o kullanıcıyı emniyet teşkilatına bildiririz. Çocuklara yönelik cinsel çekime teşvik eden veya bunun tanıtımını yapan içeriklere izin vermeyiz.

Nefret Söylemi:

Ürünlerimiz özgür ifade platformlarıdır. Ancak bir ırk veya etnik köken, din, engellilik, cinsiyet, yaş, uyruk, askerlik durumu ya da cinsel yönelim/cinsiyet kimliği temelinde bireylere veya gruplara karşı şiddeti özendiren veya buna göz yuman ya da birincil amacı bu temel özellikler çerçevesinde nefreti körüklemek olan içerikleri desteklemiyoruz. Bu, dengeleme amaçlı bir duyarlılık davranışı olabilir ancak temel amaç, korunan bir gruba saldırmaksa içerik uygunsuz kabul edilir.

Şiddet:

emel amacı insanları sarsmak, üzmek veya asılsız bilgiler vermek olan şiddet barındıran ya da korkutucu içeriklerin yayınlanması uygun değildir. Haber veya belgesel bağlamında ya da bilimsel veya sanatsal bağlamda sansürsüz içerik yayınlıyorsanız insanların neler olduğunu anlamalarına yardımcı olacak kadar bilgi sağlayın. Bazı durumlarda içerik, platformlarımızda hiçbir şekilde kalmasına izin verilmeyecek derecede şiddet barındırıyor veya sarsıcı olabilir. Son olarak, başkalarını belirli şiddet eylemlerinde bulunmaya teşvik etmeyin.

Terör Amaçlı İçerik:

Terör örgütlerinin, istihdam dahil herhangi bir amaçla Bukimlan.com’u kullanmalarına izin verilmez. Ayrıca Bukimlan.com, terörist eylemleri destekleme, şiddete teşvik veya terör saldırılarını kutlama amaçlı içerikler gibi terörizmle ilgili içeriği kesinlikle yasaklar.

Eğitim veya belgesel bağlamında ya da bilimsel veya sanatsal bağlamda içerik yayınlıyorsanız görüntüleyenlerin bağlamı anlamalarına yardımcı olacak kadar bilgi sağlayın. Sansürsüz veya tartışmalı içerik, yaş kısıtlaması veya uyarı ekranı gösterilmesi uygulamalarına tabi olabilir.

Taciz ve Tehditler:

Başkalarına tacizde bulunmayın veya zorbalık etmeyin. Tacizde bulunmak veya zorbalık etmek için Bukimlan.com’u kullanan herkesin rahatsız edici içeriği kaldırılabilir veya siteye girmeleri kalıcı olarak yasaklanabilir. Çevrimiçi taciz pek çok yerde yasa dışıdır ve ciddi çevrimdışı sonuçları olabilir. Gönderilerinizde başkalarını tehdit etmeyin. Örneğin, başka bir kullanıcıya veya kullanıcılara karşı ölüm tehditleri yayınlamayın ve okuyucularınızı başka bir kullanıcıya ya da kullanıcılara karşı şiddet eyleminde bulunmaları için teşvik eden içerikleri yayınlamayın.

Kişisel ve gizli bilgiler:

Politikamız gereği, başkalarına ait kişisel ve gizli bilgilerin yayınlanmasına izin vermiyoruz. Örneğin başka birisinin kredi kartı numarasını, vatandaşlık numarasını, rehberde kayıtlı olmayan telefon numarasını ve ehliyet numarasını paylaşmayın. Buna ek olarak, yasal temsilcilerinden gerekli izni almadan küçük yaştakilerin resimlerini veya videolarını yayınlamayın ya da dağıtmayın. Gerekli izni almadan küçük yaştaki bir kişinin resmini veya videosunu yayınlayan bir kullanıcı olması halinde lütfen bu durumu bize bildirin. Ayrıca, politikalarımıza göre İnternet'te herhangi bir yerde veya halka açık devlet arşivlerinde zaten var olan bilgilerin genelde özel ya da gizli olarak değerlendirilmediğini lütfen unutmayın.

Yasa dışı etkinlikler:

Bukimlan.com’u yasa dışı etkinliklere katılmak veya tehlikeli ve yasa dışı etkinliklerin tanıtımını yapmak için kullanmayın. Örneğin, kullanıcıları alkol alarak araba kullanmaya teşvik eden bir gönderi yazmayın. Ayrıca lütfen Bukimlan.com’u yasa dışı uyuşturucu maddelerin satışını veya tanıtımını yapmak için kullanmayın. Aksi takdirde içeriğinizi silebiliriz. Ayrıca çocuk istismarı gibi ciddi durumlarda sizi ilgili yetki birimlerine bildirebiliriz.

Yasal Düzenlemelere Tabi Mal ve Hizmetler:

Bukimlan.com’u alkol, kumar, ilaçlar ve onaylanmayan maddeler, tütün, havai fişekler, silahlar veya sağlıkla ilgili medikal cihazlar gibi yasal düzenlemelere tabi mal ve hizmetlerin satışını yapmak veya bunların satışını kolaylaştırmak için kullanmayın.

Spam:

Spam, Bukimlan.com’da çeşitli biçimlerde bulunur; bunların tamamı, hesabınızın veya gönderilerinizin silinmesi ile sonuçlanabilir. Sitenize yönelik trafiği yönetmek veya arama listelerinde yukarı çekmek için tasarlanan gönderiler oluşturmak, yalnızca kendi sitenizin veya ürününüzün reklamını yapmak için başka kullanıcıların gönderilerine yorum göndermek ve birincil olarak gelir oluşturma veya başka kişisel kazançlar edinme amacıyla mevcut içeriği diğer kaynaklardan temizlemek bu örneklerden bazılarıdır.

Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler:

Virüs yayan, pop-up'lara neden olan, okuyucunun izni olmadan yazılım yükleme girişiminde bulunan veya kötü amaçlı kod ile okuyucuları diğer herhangi bir şekilde etkileyen gönderiler oluşturmayın. Bu, Bukimlan.com’da kesinlikte yasaktır.

Bukimlan.com’un İçerik Politikasının Uygulanması

Lütfen, her gönderide bulunan “Şikâyet Et” bağlantısını kullanarak şüphelendiğiniz politika ihlallerini bize bildirin. Ekibimiz, kullanıcıların politika ihlallerine ilişkin uyarılarını inceler ve uygun olmayan gönderileri silerler. Gönderiler politikalarımızı ihlal etmiyorsa gönderi veya gönderi sahibiyle ilgili herhangi bir önlem alınmaz.